Reklama
Reklama
Reklama

List odoslaný v roku 1916 konečne dorazil na miesto určenia. Stalo sa tak o viac ako 100 rokov neskôr

Mladík list najskôr otvoriť nechcel, no keď uvidel, v akom roku bol poslaný, svoj názor zmenil.
Reklama

List, ktorý bol pôvodne odoslaný v roku 1916, sa konečne dostal na miesto určenia v južnom Londýne o viac ako sto rokov neskôr. Súčasného obyvateľa domu Finlaya Glena táto neobyčajná zásielka totálne šokovala.

Tento 27-ročný mladík prezradil, že tento list ho spočiatku poriadne zmiatol. „Všimol som si, že bol na ňom rok 16. Tak som si automaticky myslel, že je z roku 2016,“ uviedol.

Reklama
Zdroj: UniLAD

Dátum bol súčasťou poštovej pečiatky, ktorá bola vyrazená na obálke, keď opúšťal londýnsku poštu v Bathe v roku 1916.

„Až neskôr som si všimol, že na známke je kráľ miesto kráľovnej a to bol presne ten moment, kedy som si uvedomil, že to nemohol byť rok 2016,“ dodal. Bola to pečiatka 1p s kráľom Jurajom V. a bola použitá na odoslanie listu počas prvej svetovej vojny.

„Keď sme si uvedomili, aký veľmi je list starý, povedali sme si, že je v poriadku ho otvoriť,“ dodal.

Reklama
Zdroj: UniLAD

Hoci podľa zákona o poštových službách z roku 2000 je otváranie pošty niekoho iného technicky nezákonné, list bol odoslaný dávno predtým, ako sa mohol stať predmetom trestného činu. Finlay povedal, že sa ospravedlní iba vtedy, ak ho niekto presvedčí o tom, že spáchal trestný čin.

List bol venovaný „mojej drahej Katie“ a napodiv má aj iné korešpondenčné spojenie, nakoľko sa jednalo o manželku obchodníka so známkami Oswalda Marsha.

Reklama
Zdroj: UniLAD

Išlo o bohatého podnikateľa, odborníka vo svojom odbore, ktorý bol pravidelne predvolávaný ako svedok v trestných veciach týkajúcich sa poštových podvodov.

Aj keď nikto nevie vysvetliť, prečo pošta neprišla, vieme, že list poslala Christabel Mennell z londýnskeho Bathu, kde v tej dobe dovolenkovala.

Hoci adresát už dávno nie je medzi živými, hovorca Royal Mail sa ospravedlnil za meškanie a pre CNN povedal: „Incidenty ako tento sa stávajú veľmi príležitostne a nie sme si istí, čo sa pri tomto konkrétnom stalo.“

Reklama
Zdroj: UniLAD

„Oceňujeme, že ľudí zaujíma história tohto listu z roku 1916, avšak obávame sa, že v tomto prípade nebudeme schopní poskytnúť viac informácií o tom, čo sa mohlo stať,“ dodal hovorca Royal Mail.

Reklama

Podobné príspevky